Není zahrádka jako zahrádka

Za minulého režimu se centrálně otevíraly zahrádky prvniho května. Totálně vyřvaní lidé se vrátily z atraktivního prvomájového průvodu a zasedli na čerstvě otevřené zahrádky.

Dnes se tato zařízení zpřístupňují individuálně dle místních potřeb.

Musím se přiznat, že osobně pivní zahrádky příliš nemiluji. Do piva tam padá bordel, v létě je tam plno a dusno, kolem poletují dotěrné vosy a dokonce jsem tam chytil i klíště. Jsou však i výjimky a já jsem nedávno objevil dvě slušné zahrádky v sousedním Německu.

Jedno zařízení se nalézá v bavorském Regensburgu jako součást tradičního pivovaru Bischofshof. Zahrádka vypadá barokně a pivo ny na ní určitě chutnalo, kdybych se jej po více než .desetiminutovém čekání dočkal.

Mnohem efektivní obsluhu jsem zažil ve Speyeru na zahrádce u místního minipivovaru, který byl sice založen až v roce 1988, ale vypadá historicky velice zavedeně. Nemusíte sedět přímo u stolu, ale třeba na okraji kašny s rybami nebo i na zemi. Všímavý Herr Kellner si vás najde i tam. Ze tří místních piv mi nejvíce chutnal pšeničňák. Ten se za čilého provozu zahrádky osvědčil.

Ať je to jakkoliv, dobrý mok chutná venku i vevnitř!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Není zahrádka jako zahrádka

  1. I v takové nám nadřazené zemi, pro kterou jsme jen levnou montovnou a levným překladištěm, přestávají fungovat služby. Člověk by chtěl utrácet tvrdou měnu v jejich knajpě a ona obsluha nikde :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>