Nové vzorky v Kurníkšopě

Jako obvykle jsem v ochutnávkovém lokálu Kurníkšopahospoda okusil nějaký ten vzorek.

Nejprve mne zaujala nabídky od Trolla. Podzimní ale inzeroval příjemnou, takřka abstinentskou EPM 9,5%. Při degustaci jsem si opět ověřil, že heřmaničtí to opravdu umí. Vaří pivka řemeslně dokonalá a vkusná. Decentní nízkostupňový ejlík mi tuto tezi jen potvrdil.

S odchodem mediálně protřelého brazilského sládka Giovanniho kvalita výrobků Trolla vůbec neklesla. Podnik si stále zachovává svůj standard, při současné personální situaci možná i snadněji udržitelný.

Kyselácký svrchňák Strawberry s jahodami od Dejfa byl důstojným zástupcem svého stylu. Chuťově napínavý, dostatečně osvěžující, avšak podobnost s normálním pivem vařeným podle Reinheitsgebotu 1516 značně vágní. Časem asi bude nutno přepsat význam samotného slova „pivo“.

Během období Oktoberfestu bylo možno v Kurníku (i jinde) okusit některá německá speciální piva. Klasické silnější ležáky s EPM nad 13% mi připadaly nasládlé a dost málo chuťově výrazné. Jednalo se totiž o produkty velkých pivovarů.

Udělaly mi však radost příležitostné pšeničňáky a pak samozřejmě pravý franský Rauch.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>