Tvarůžkové hody

Štamgastský pivovar v Dolním Sklenově pořádá každou chvíli nějaké hody.

Nedávno to byly fazolové, minulou sobotu zase tvarůžkové.

Management se snaží přilákat co nejvíce zákazníků a při speciálních akcích se jim to nepochybně daří.

Dorazili jsme do Dolního Sklenova skoro inkognito. Vnitřní prostory byly řádně natřískané tvarůžekchtivými konzumenty a tak se zdálo, že se nebude kam usadit. Naštěstí majitel Vajt (zřejmě zkomolenina křestního jména Vítězslav) nám našel dva fleky a dvě židle.

Zpočátku (kolem 14.30) se zdálo, že organizačně hody trochu pokulhávají. Hodně hostů, hodně objednávek a zmatený a splašený personál. Během hodiny se však ujasnilo a akce probíhala tak, jak byla určitě naplánovaná.

10,5 ° a 12 ° skvělé. Akorát bych ubral na teplotě a přidal na řízu. Bylo praktičtější kupovat pivo přímo u pípy a nechat se obsluhovat pouze jídlem. A to skutečně stálo zato.

V nabídce byly tvarůžko – česnekové jednohubky, česnekačka s tvarglema a další speciality.

Topínka dvou barev byl smažený chléb se smaženými tvarůžky, z nějž jedna polovina byla kápnutá kečupem a druhá tatarkou.

Tvarůžková roláda obnášela klasickou sýrovou roládu s přidáním dotyčného nízkotučného sýra.

Ti dříve narození vzpomínají s dojetím na aperitiv Metropol, který byl doprovázen předkrmovou šunkovou rolkou. Ta se v Dolním Sklenově také objevila, pochopitelně plněná rozetřeným tvarůžkem.

Po hukvaldské klasice včetně polotmavé 14° přišla na řadu sametová revoluční 17°. O ní byl v šantánu veliký zájem. Mok značně tmavý, chuťově vzorně vybalancovaný a hlavně výživný. Připadal jsem si jako v mých mladistvých bavorských snech.

Sebou jsme si odnesli 200 gramů tvarůžkového salátu a pár řezů štrůdlu.

Ten byl pochopitelně také tvarůžkový.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>