Nový hučák ve Valmezu

Původně jsem měl v plánu odcestovat z Bylnice do Otrokovic za účelem návštěvy Harley Pubu. Nakonec jsem se však rozhodl pro jinou železniční trasu přes Valašské Meziříčí.

V blízkosti tohoto města již pěkných pár let funguje pivovar Bon. Je to však podnik bez vlastní restaurace a jeho výrobky lze sehnat jen docela sporadicky. Proto jsem uvítal, že přímo ve Valmezu otevřeli úplně nový minipivovar Holendr.

Od nádraží vedla cesta kolem Kauflandu a vedle oploceného parku. Míjel jsem velkou mlékárnu a po dalších zhruba 300 metrech jsem dorazil do nového valašského pivovárku. Málem jsem se nedostal dovnitř. Hospůdka stále ještě voněla novotou, ale byla beznadějně obsazena. Bodejť. Byl pátek odpoledne. Šenk má asi 40 míst k sezení a já jsem nemohl najít volnou židli. Postavil jsem se tudíž přímo k výčepnímu pultu. Místa kolem moc nebylo a kmitající servírka mne a ještě dva další konzumenty musela obcházet, ale hučící atmosféra šantánu nebyla narušena žádnou nervozitou. Na požádání jsem obdržel vzorně natočené pivo přímo od pípy. Začal jsem světlou 11°. Klasický lehký ležáček s obstojnou hořkostí, leč velice krátkým dozníváním. Toto byl problém všech místních spodně kvašených piv, co jsem stačil u Holendra ochutnat. Mok dobrý, jen bych uvítal, kdyby mi po polknutí ulpělo alespoň na chvíli něco na patře.

Při degustaci světlé 13°se u jednoho stolu uvolnilo místo a já se konečně mohl usadit. V hospůdce jsem se cítil jako doma. Hosté hlučeli, takže jsem neslyšel případné vysílání rádia Impuls či podobné zvrhlosti, které bohužel v 90. letech v našich knajpách zdomácněly. U vedlejšího stolu veselá společnost živě diskutovala o nových minipivovarech. Konečně nějaké svěží téma, které není o politice nebo o fotbale. Přínosné odpoledne jsem zakončil pintou lokální Ipy. Stejně jako ostatní holendrovská piva výrobek zdařilý, který však nijak nevybočuje z dané řady.

Původně jsem ještě plánoval cestu přes Lipník nad Bečvou, kde rovněž otevřeli nový (v pořadí již druhý) minipivovar. Měl jsem dokonce i štěstí, neboť právovárečná hospůdka měla otevřeno pouze v pátek. Bohužel jsem se dozvěděl, že provozovna se nalézá v Nových Dvorech asi 3 km od města a já se necítil na pochod za šera neznámým terénem bez reflexního oblečení. Takže návštěvu jsem odložil až na léto.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>