Oblékneme žluté vesty?

Revoluce a pouliční nepokoje mají ve Francii dlouhou tradici.

Už přerod království na republiku byl pochopitelně provázen ozbrojenými střety a tekla krev. Dobití Bastily, Jakobíni, Pařížská Komuna, v novodobých dějinách rozsáhlé pouliční boje v roce 1968. Francouzští občané si prostě na hlavu jen tak srát nenechají. V současnosti probíhají v zemi galského kohouta již pár týdnů protesty tzv. „žlutých vest“. Demonstranti, kteří díky svým outfitům vypadají trochu jako zaměstnanci silničářských firem protestují proti francouzské vládě a příslušným orgánům. Nelíbí se jim reformy, které mají možná narovnávat předchozí hrubé chyby vládnoucích „elit“, ovšem samozřejmě na úkor běžných obyvatel země, jejichž snad jedinou evidentní chybou je, že si liknavé, neschopné a v mnohých případech i kriminální lumpy zvolili.

Demonstrace probíhají i u nás. Poslední velká, které se údajně účastnilo kolem 90 000 lidí proběhla v dubnu 2012 v Praze. Od té doby se pořádají jen početně omezené protesty proti nelegální migraci a sorosovské organizované happeningy proti prezidentu Zemanovi a předsedovi vlády Babišovi. Stále vyvstává otázka o právu protestu proti výsledkům legálních voleb, avšak někdy se mi zdá, že se jedná o zástupný problém. Předně s výsledky voleb je dobře placenými stranami vysávajícími státní rozpočet pozoruhodně manipulováno, takže zásluhou vzniků roztodivných koalic většina věcí nakonec dopadne diametrálně odlišně než si volič přál. Matematicky to zřejmě vychází, avšak připomíná mi to situaci, kdy dle fyzikálních zákonů se voda z přírody nemůže ztratit, avšak přitom stejně umírají lidé žízní.

Nikdo nemá právo si během volebního období dělat to, co uzná za vhodné, porušovat svévolně volební sliby a jednat v rozporu s platnými zákony. Když pracovník u výrobního pásu firmy Pegatron napomůže k výrobě zmetků je neprodleně vyhozen a škoda je mu dána k úhradě. Jestli vládní úředník svým nesprávným, či dokonce záměrně špatným rozhodnutím okrade ve velkém státní kasu, nic se neděje, zůstává ve funkci a plat mu jde dál. Jsem zvědav, kdy naši pomýlení občané prohlédnou, že tzv. zastupitelská čili parlamentní demokracie ve své současné podobě je nesprávně nastavený přežitek. Zatím každý, kdo volá po zodpovědnosti a odvolatelnosti politiků a zákonu o referendu je označován za populistu, fašistu(???) a xenofoba. Jak dlouho si ještě nechá srát na hlavu český národ?Začneme i my shánět žluté vesty?

Poslanci si dnes NAPROSTO NEOPRÁVNĚNĚ zvýšili už tak horentní a nezasloužené platy o plných 9%.Do médií se stále častěji dostávají hlášky, jaký jsme národ opilců a že je třeba alkohol zdražit (zvyšováním spotřební daně) a omezit jeho reklamu a dostupnost. Jen pro informaci: Díky zločineckým zásahům do pohostinského podnikání skončilo prý donedávna svou činnost u nás zhruba 8000 hospod. A půllitr PU v ostravské „trojce“ hospodě U Radů už stojí 51 Kč! Nevím jak vy, vážení spolupivaři, ale pro mne každý, kdo mi sáhne na pivo je ve stejném ohrožení jakoby se postavil mezi medvědici a její mládě….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>