Oktoberfest v Aeru

Zašel jsem si do Aera na pivo stejně jako jindy. Tentokrát to však bylo jinak.

Přivítal mne vysoký číšník v kvazi bavorském kroji. I celá hospoda byla vyzdobena v tomto stylu. Žíznivec nehodnotí zbytečně předtím, než se napije. Evidentně se jednalo o místní Oktoberfest. V Mnichově jim ho již podruhé zrušili, tak si to uděláme v jižní Ostravě!

Tak copak máme na čepu. V provozu je obvyklých pět píp, jenomže tentokrát se Aero prezentuje jen svým polotmavým Kapitánem. 14°IPA z Nachmelené Opice je docela chutná, ale oproti hrabovské Stodole se mi zdá dosti drahá 13° Paulaner si dám možná později. Nemám chuť ani na višeň z Vojkovic, tak mi nakonec věrně poslouží má oblíbená Panská 10°z Paskova.

Ale to by nebyl správný Okroberfest, kdyby se nepilo ze stylových tupláků. Takže sem s ním! Litr Paskova stojí 70 Kč, což je ve srovnání s ostatními značkami docela rozumná cena. Z tupláku samozřejmě piju na bavorský způsob. Takzvaně backhandově, kdy si celou tíhu litrové sklenice opírám o hřbet ruky a tvořím tak jakousi jednozvratnou páku. Samozřejmě, že se tuplák dá také držet „normálně“. Ale tak to dělají možná v Porýní-Vestfálsku nebo v Meklenbursku. Nebo v USA. Já si svůj styl hlídám!

Co tak něco zakousnout? Hodil by se nějaký německý wurst. V Aeru je chutný, přesto ale vzpomínám na nedostižné vuřty v Regensburgu a v Norimberku. Tato dvě města spolu již po staletí soutěží, kdo vyrábí tuto uzeninu chutnější. Osobně se přimlouvám za Řezno. Už proto, že jsem tam vždy hodoval u svěžího škopku Kneitingeru….

Akce Aera se mi zalíbila, tak jsem přizval i svého kolegu. V neděli však byl výběr omezen na čtyři piva. Namísto Panské desítky byl na čepu tmavý Pikard ze Zámečku Zábřeh.

Už se mi stýská po Německu. Jestliže se situace únosně znormalizuje, tak tam vyrazím.

Bamberg  – Ich komme…..!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>