Pivařky s Klíčem

Minulý čtvrtek proběhlo v Hudebním Bazaru další představení pivní zpěvohry Pivařky.cz.

Často vzpomínám na svůj první pivní muzikál Zběsilá pípa, který jsme s 12 členným ansámblem hráli v letech 2004 – 2006. Tenkrát jsme na jevišti dokázali během dvouhodinového představení vypít 30 litrovou bečku. Někdy bývala i padesátka, to jsme se ovšem o přestávce dělili s diváky.

Dnes můj soubor tvoří celkem sedm lidí a v rámci genderové vyváženosti jsou z toho čtyři ženy. Dva z aktérů řídí motorové vozidlo. Proto napojení souboru během představení už není problém. Stačí pár piv. V osudný čtvrtek jsem málem na rekvizitní pivo zapomněl. Nakonec pomohl Segal. K mobilnímu výčepnímu zařízení přibalil i posledních 15 piv v kegu ze Cvikova. Nejedná se samozřejmě o Zwikau v někdejším NDR, kde se po léta vyráběl populární Trabant, nýbrž o originální Cvikov v severních Čechách. Místní pivo s názvem Klíč si občas najde cestu i do našeho kraje. Kolega navštívil přímo pivovar a vůbec nešetřil chválou. Já jsem prozatím měl na Cvikov celkem smůlu. Buďto jsem si jej z petky příliš nevychutnal, nebo byl v hospodě problém s trubkami.

Tentokrát mne Klíč nezklamal. Vypil jsem během večera asi jen 4 kusy, ale konečně jsem odhalil chuť této značky. Nižší hořkost, ale jinak celkem ušlechtilá osobitost. Připomínalo mi to opět trochu nějaké regionální pivo z 80. let. Možná, že bych mohl do Cvikova zajet. Ale když těch pivovarů je tolik….

Pivařky v Hudebním Bazaru se celkem povedly. Na to, že v onom klubu se moc divadlo nehraje to byl docela úspěch.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Pivařky s Klíčem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>