Žíznivý Dromedár

V pátek 23.11. zahájil provoz další ostravský minipivovar s pevnou adresou.Hurá!

Podnik se nachází v Hrabůvce poblíž hranice s monstrózním sídlištěm Dubina. Ulici Alberta Kučery znám. Bydlí tam bubeník z mé bývalé kapely. Přesto jsem v destinaci trochu tápal, neboť prostorové vymezení ulic na sídlištích nebývá pravidelné a často ani logické.

Žíznivý Dromedár se nachází v interiéru nízké hranaté stavby, což kdysi snad býval výměník, i když jsem slyšel i názor, že tam bývalo sídlo místní policejní stanice. Prostory jsou pro minipivovarskou hospodu ideální. Pohodlná plocha pro výčep piva i posezení, stejně tak i pro výrobu piva. První sympatickou upoutávkou Dromedára byla nabídka degustačního setu. Ačkoliv v současnosti podnik prodává jen čtyři druhy piv, můžete si od každého druhu zhruba deci vyzkoušet. Světlá 12°příjemná, standardní, zdravě hořká. Ještě více mne zaujala polotmavá spodně kvašená 11°. Žádná Vídeň, ale opět plnokrevný, lehce kulérovaný český ležáček. Primární chmelovitost, přijatelné střední tělo i doznívání v příkladné balanci.

Svrchňáky zatím zastupuje 13° IPA. Mezi osazenstvem na pohled dosti populární, avšak znáte mé ipovské názory. Možná, že je to způsobeno mým několik let trvajícím degustačním deficitem této pivní kategorie, ale myslím, že bych Dromedárovu ipu chuťově těžko rozpoznal třeba od Beskydského hořkého…

A na závěr stoutík. Zrovna ten by se hodil spíše pro ženy. Jedná se o mok s kávovou příchutí, která mi vůbec nevadí. Možná bych jí přidal méně a částečně nahradil pražeností. Truňk by stále zůstal v této jemné kategorii a, zvýraznila by se jeho stoutovitost a mohl by zůstat tak i na svých 12°EPM. Výrobek nelze srovnávat pochopitelně s průmyslově vyráběným Guinnessem, ani se stouty suchými (Dry Stout), či ovesnými (Oatmeal Stout). Ten z Hrabůvky je prostě svůj.

Pivovárek samotný útulný, čistý a moderní. Zařízení dodala Nachmelená Opice z Krnova, která zvyšuje svůj výstav na novém zařízení. V plánech Dromedára jsou především piva spodně kvašená, na druhé straně i nejrůznější speciály. Po dobu naší konzumace se lokálem pohybovala tajemná postava Žíznivého Drabaře (dromedár by měl mít hrby dva) v arabském burnusu. Vtipná atrakce, jen aby se časem do tohoto vyzývavého oblečení neoděl nějaký terorista…

Jako sídlištní nálevna mi připadá Žíznivý Dromedár značně nadstandardní. Vlastní chutné pivo za slušnou cenu, nějaké ty pivní dlabance, pozorná a pohotová obsluha. A hlavně zjevné nadšení pro věc – nikoliv pouze laxní přístup k ekonomickému projektu.

Věřme, že si obyvatele této nepříliš malebné čtvrti (a samozřejmě nejen ti) cestu do nového pivovárku najdou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Žíznivý Dromedár

  1. Díky tomu, že jste se s majiteli vyfotil a oni Vás dali na svůj FB, tak jsem Vás „poznal“. Až pojedu na Ostravsko, rád bych Vás poznal i osobně, nejlépe u dobrého piva, za které již mnoho let považuji Radegast nebo Moravu z FM. Vašek z Prahy

  2. Jo, navštívil jsem a byl příjemně překvapen interiérem hospody, snaživým přístupem personálu k hostům i tím kávovým stoutem. Doporučuju tuto oázu pro žíznivé v panelákové poušti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>