Pivovary se stále učí létat

Ostravská hobitovská pivotéka má nové prostory na Nádražní ulici.

Včera jsem se tam byl podívat. Krámek pěkný, sortiment pochopitelně obdobný jako za časů, kdy se pivotéka nalézala přímo v Pivovarském domu. Šel jsem samozřejmě přednostně po českých značkách. Nic nového pro mne jsem neobjevil. Pouze petkové pivo s názvem Bukovar. Paní Štverková, která je v pivotéce zodpovědnou vedoucí mne od nákupu zrazovala. Prý tato značka není vůbec kvalitní. Nedbal jsem a koupil, abych se přesvědčil osobně.

Dle etikety se jednalo o další létající pivovar, se kterými se v posledních letech roztrhnul pytel. Sídlo firmy – Dolní Bukovsko, údajně Jižní Čechy. Dotyčné pivo byl polotmavý ležák, podle inzerovaného procenta alkoholu 5,7 bych je spíše označil za speciál. Bohužel, žádný moc příjemný degustační zážitek to nebyl. Jakobych pil nějaké silné průmyslové pivo nebo přímo americký Malt Liquer. Nasládlou chutí prostupovala lihová vůně a mok dokonce i trochu škrábal v krku. Paní prodavačka měla nakonec pravdu.

Létající pivovary to je současný trend. Vařit si komerčně pivo bez vlastních prostor může být zajímavým ekonomickým řešením. Hlavně však aby nám tyto kukaččí provozovny nevnesly do našeho pivního průmyslu nežádoucí chaos.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Pivovary se stále učí létat

  1. Na třetím ročníku Karolina Oktobeerfestu (14.-15.10. 2016) můžeme okoštovat pivo z několika „létajících pivovarů“. Co třeba LÉTAJÍCÍ BEZDOMOVEC nebo 2PLEŠOUNI ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>