Pozornost podniku

Než jsem odcestoval zpět do vlasti obdržel jsem k poslední výplatě od společnosti GCCL 20 CHF coby pozornost podniku.

Pěkné gesto. Mám celé odpoledne čas, tak se zase podívám po Basileji. Prozatím jsem měl možnost ochutnat pivo z pěti místních minipivovarů.

Procházím městem, avšak nenalézám nic objevného. Je neděle, počasí jak v létě a probíhají poutě a lunaparky. Tam by snad šlo něco najít. Ale bohužel není to o pivu. Spíše o žrádle a pouťových atrakcích, které mne však nezajímají. Mimochodem pamatuji, jak na našich poutích před 50 lety byly střelnice zásobeny krásnými modely autíček nebo replikacemi revolverů, V Basileji to bylo ubohé, Pak ještě spousta kolotočů, tobogánů a podobných zařízení, do kterých bych nesedl, protože to není bezpečné.

Míjím několik podniků, ve kterých jsem našel posledně nové značky a chvíli uvažuji, jestli nemám navštívit nejklasičtější místní pivnici U hnědého medvěda, která je sice krásná, ale pro mne by ona návštěva nic nového nepřinesla. Feldeschlosschen, Ziegler atd.

Nakonec končím v Klaře. Je to odporný podnik, ale já už jsem tam zvyklý. Studený, neútulný, rozlehlý a pochopitelně drahý, jako vše v oné geografické lokalitě. Oprýskané stoly a židle kontrastují s typickou americkou strohostí. Po stranách několik stánků s fast foodem. Celkem výběr. Jídlo thajské, africké, mexické, argentinské. Ale zase ty ceny! Mimochodem víte proč Francouzi milují jíst šneky? Protože nemají rádi fast food.

Nakonec si objednávám sezónní speciál z Einsiedleru. Je to tmavé pivo a kupodivu docela chutné. Stabilně mají v Klaře točené pivo Ueli. Je to světlý ležák poněkud kýčovité chuti, ale neurazí a je k pití celkem příjemný. Takže jestli dobře počítám, utratil jsem za dvě točená piva přesně 16.50 CHF. Někde jsem vyšťoural švýcarský dvacetník, takže moje hotovost činí 3.70 CHF. Za to už v tamější hospodě nic nedostanu.

V beer shopu jsem si musel koupit lahváč do ceny 3.20, neboť láhev s keramickým uzávěrem byly zálohovaná na 0.50 CHF. Avšak pivo Old Boxer bylo nepříjemně sladké a vůbec mi nejelo.

Nakonec jsem si na německé straně dal v tureckém výčepu Gagla třetinkový pils Hirsch za 2.50 EUR. Potkal jsem někdejšího krajana ze Slovenska, tak jsem i trochu pokecal ve své mateřštině.

Bez peněz do Švýcarska nelez!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>