Příjemná alternativa na Myslivně

Do ikonické výletní hospody mezi Porubou a Krásným Polem, která se jmenuje Myslivna moc nechodím.

Poprvé jsem tam byl se školou někdy v roce 1971 a pamatuji si, že jsem tam porušil okénko Modrého života v kategorii „slušná mluva“, když jsem při zavazování boty použil slůvka „kurva“.

Od té doby jsem na Myslivnu zavítal jen párkrát. Výběr piv tam byl poněkud fádní a nepřilákaly mne ani příležitostné kulturní akce.

Včera však bylo vše jinak. Na základě doporučení jsem od domova sester vážil cestu až k dotyčné hospůdce. A nebyl jsem vůbec zklamán. Na čepu hned dvě piva od Trolla. 11°ležák je opravdu pochoutka. Hluboce hořký a přirozeně aromatický s krátkým kváskovým dozníváním. Dále jsem poprvé ochutnal jejich stout. Nebyl alkoholicky příliš silný (12°), ale i tak přišel k chuti. Pravda, že některé stouty bývají o poznání sušší, ale člověk nesmí mít stále ve svém degustačním podvědomí průmyslový Guinness. Jiné moky onoho druhu bývají též praženější a ty s přídavkem ovesných vloček i jemnější s krásnou smetanovou pěnou. Leč stout od Trolla je svůj a určitě uspokojí i informovaného stoutologa.

Dalším pozitivem Myslivny bylo, že před hospodou stála tabule s logem pivovaru Medojed. Na čepu Medojed momentálně nebyl, ale servírka mi prozradila, že už je na cestě a přes víkend se tam bude čepovat.

Skutečně – krásná a příkladná pivní alternativa!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>