Probudte Jaroslava Popa

Pametnici si mozna jeste vzpominaji na ceskeho karikaturistu, ktery stal jiz kratce po valce u zrodu humoristicko-satirickeho casopisu Dikobraz.

Jeho kresby byly neprehlednutelne. Jaroslav Pop se specializoval na politickou satiru a nejlepe mu sly karikatury tehdejsich americkych prezidentu. Bohuzel, nestihl jsem uz obrazky Trumana ci Kennedyho z jeho dilny, zato si dobre vzpominam na rozsklebeneho Richarda Nixona, jak na valecne lodi plne ozbrojen podepisuje mirovou smlouvu s Vietnamem.

Carter se Popovi tez docela daril, nejvetsiho mistrovstvi vsak dosahl tento bolsevicky orientovany vytvarnik kreslenim Ronalda Reagana. Stale vzpominam, jak se skoro kazdy tyden na strankach Dikobrazu objevoval jeho pazgrivy, po svetove valce lacny ksicht. Vse v osvecenem stylu Jasankovych vrahu z Wallstreetu.

Pak prisla revoluce a Jaroslav Pop zmizel. Zajimalo by mne, jak by ve sve dobe maloval Clintona ci Bushe. Avsak urcite by se nejvice vyradil na Donaldu Trumpovi. Tento kvazi prezident je nejen primitivnim vechytkem ve vetru bez vlastniho politickeho nazoru, coz naposledy dokazal treba po setkani s Putinem v Helsinkach, ale ma uz sam o sobe naprosto karikaturistickou vizaz. Ted by se jiste povedl!

Probudte Jaroslava Popa, at se pobavim!

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Probudte Jaroslava Popa

  1. Jen bych doplnil že karikaturista Pop pocházel ze Slatiny, což je přesně mezi minipivovarem Slezan a Zobak. :-)

    • Slatinu znám. Myslím, že dodnes tam působí jakýsi místní klub recesistů, jehož členové zhruba před 18 lety pořádali sbírku na Ivetu Bartošovou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>