Proč už nemusím do Topolné

Nemám nic proti Topolné. Je to jakási obec na Zlínsku, která prý 700 let čekala na svůj pivovar.

Pivo z minipivovaru Topolná se točí v přilehlé hospodě, která má přátelskou otvírací dobu – myslím, že každý den už od 11 hod. Ve Zlínském kraji zas tak moc pivovarů není, tak jsem si tam již koncem loňského roku naplánoval jednodenní výlet. K jeho realizaci však nedošlo.

Před pár dny jsem prohlížel pivní lístek v porubské Pivotechně. Mezi četnými experimentálními a tendenčními moky jsem naštěstí nalezl i pár ležáků. A jedním z nich bylo i polotmavé 11° pivo přímo z Topolné.Sláva! Takže provedu degustaci přímo v mém regionu a do té Topolné nakonec ani nemusím.

Trochu mne znejistila trošičku zatuchlá vůně a trvalo chvilku, než jsem se s ní sžil. Chuť byla trochu drsnější a k mému potěšení nešla moc do karamelu. Naopak. Truňk byl spíše hořčejší. Konec doušku korunovala celkem příjemná, komplexní dochuť. Považoval bych tento kousek za celkem zdařilý. Tak jsem tedy ochutnal originál pivo z Topolné. Trochu se mi to plete s Topolany u Vyškova. Tam jsem se místním Lišákem před 4 lety docela zduřil.

Těšilo mne, že jsem si ušetřil cestu. Dnes jsem si však prohlížel webové stránky onoho pivovaru. I světlé vypadalo lákavě. Do Topolné sice nemusím, ale mohl bych…

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>