Sezónní úlety

Ještě stále je léto a alternativní pivovarníci se snaží nacpat do svých produktů, co se zrovna urodí.

Kunovický Rotor mám rád. Zatím mi všechna jeho piva chutnala.

V Kurníkšopěhospodě byl onehdy na čepu jeho Bezinkový (bezový) Úlet.

I když si stále myslím, že černý bez patří spíše do čaje, nezřídka bývá přidáván i do pivních várek. Osobně jsem si kdysi vyrobil bezinkovou šťávu (dost pracné) a pak ji ředil vodkou. Vznikl celkem chutný a výživný long drink.

Bezové pivo je populární v Krmelíně, avšak tam se mi zrovna zdá příliš brutální.

Pamatuji si na decentní Saisson s jemnou bezovou příchutí z Chomoutova.

Kunovický Úlet mne vůbec nezklamal. Jako 10° velice pitné, lehoučce nasládlé a pouze náznakově aromatické. V tomto případě udělala bylina pivu dobře.

Před pár dny jsem se vydal do Bělského Lesa na Kolibu. Bohužel se mi zdálo, že světlá 10° zase trochu ztrácí svou chuť, i když jinak byla celkem osvěžující.

Ananasový kyselák od Haksny byl důstojným reprezentantem ve své kategorii. Ale přesto musím konstatovat, že to je dost bizarní móda, která navíc dost leze do peněz.

Více sofistikované mi přišlo další haksnovské pivo, které jsem si zakoupil v 0,75 l láhvi.

Jednalo se o mok s dosti komplikovaným názvem: Colours of Farm Vol. 1. Čili jakési farmářské pivo, které snese různé experimenty. V tomto případě to byla silnější desítka s 4,3% alkoholu, která byla uvařena s ječného a pšeničného sladu. Jako poněkud cizorodé přísady posloužily ovesné vločky a černý rybíz.

Ve výsledku však chuť nebyla špatná. Podivný ejlík sice chutnal lehce nekonvenčně, ale nakonec se dal docela dobře vypít.

Tuším, že v zimě se budou do piva přidávat mechy, lišejníky a v případě mrazivého počasí i rampouchy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>