Stout a konflikt v Nové Sladovně

Zkouška v opavském divadle skončila, byl čas jít na oběd do Nové Sladovny.

Volil jsem při pátku bezmasou stravu, tak jsem nakonec opět skončil u smaženého sýru.

Korbel 11° vskutku jako příslovečný křen s nádhernou šlehačkovitou pěnou jsem obdržel za necelých 30 sekund od objednávky.

Měl jsem chuť ještě na jeden kousek. Vídeň jsem ochutnával posledně, na Zimní ipu jsem neměl zrovna chuť. Tak nakonec má volba padla na Black Cat Stout.

Tento stoutík má EPM 16 % a obsah alkoholu 6 %. Je vyroben ze sladů Bestmalz a údajně tři měsíce zrál na pilinách nasaklých barbadoským rumem Bumbu.

Chuťově krásná záležitost. Aróma karibského rumu už v prvotní vůni vůbec neruší a naopak je zdařilým protipólem jinak suché chuti s náznaky praženosti.

Problémem však může být cena 89 Kč za 0,4 l. Žijeme však již  jiných časech, kdy pivo už nepatří mezi levné základní potraviny, leč mezi luxusní zboží.

Platil jsem v hotovosti. Překvapilo mne, že za smažák a dvě, i když drahá piva po mne Sladovna chce celých 321 Kč. Platím, ale vzápětí si prohlédnu účtenku. A chyba v součtu je odhalena! Za 11° Korbel mi byla účtovaná cena celých 98 Kč.

Jsme tvorové chybující a někdy nás zradí i výpočetní technika. Do mé reklamace však vstupuje další servírka (během svého cca půlhodinového pobytu jsem byl obsluhován třemi osobami), která tvrdí, že jsem odpověděl kladně na její otázku, zdali si dám ještě jeden Korbel.

Jejímu dotazu jsem při internetovém surfování asi přesně nerozuměl, stejně jako ona zřejmě přeslechla mou odpověď, že jsem si už objednal stout, Potud dobré. Vysvětlilo se to. Avšak z bídou 20 letá žába má hádavou náladu. Místo očekávané smířlivé věty, kterou ji mělo naučit vedení restaurace chce jít do konfliktu. Svůj výstup končí větou:

„Příště poslouchejte…“

Po takové replice většinou v lepších podnicích následuje adresná stížnost a přinejmenším domluva nezdvořilému personálu ze strany nadřízených.

Já už však na takový scénář nemám čas ani energii. Pouze puberťačku vyzvu, ať není drzá a tím má stížnost končí. Možná, že tuto osobu poučí časem někdo jiný.

Druhá – naprosto nevinná servírka, která mi donesla účet se omlouvá. Přitom ona žádnou chybu neudělala. Alespoň někdo zná základy slušného chování k hostům.

Inkasuji zpět 49 Kč a přemýšlím o svém čerstvém zážitku. I kdyby číšnice hodlala splnit mou imaginární objednávku, měl bych ono pivo na stole už před stoutem, případně simultánně s ním.

Je to jedno. Nezatrpknul jsem a příště se do Nové Sladovny zase stavím.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>