Na skok U oráče

Degustační pivní bar U oráče v Hrabůvce mne v minulosti překvapoval svou provozní dobou.

Snad to bylo dáno i Covidem, ale nikdy jsem si nebyl přes týden ani často o víkendech jistý, jestli je podnik zrovna otevřen.

Současná inzerovaná (snad platná) otvírací doba se doufám vrací do normálu.

Byl jsem na cestě do hrabovské Stodoly a tak jsem se do Oráče na jedno stavil.

Domácí ležák, který byl k dispozici za dnes již normálních 50 Kč jsem už znal a tak jsem se rozhodl ochutnat něco jiného.

Neměl jsem chuť na větší experimenty, tak jsem si vybral 11° Ale z brněnského pivovárku Brewniverse.

Jedná se údajně o provozovnu „tak napůl létající“, což jsem úplně nepochopil. Prý v Brně kousek nad Zelným trhem je hospůdka U dvou přátel, kde si snad vaří pivo různí výrobci. Přitom podle internetu Brewniverse funguje už od roku 2017.

Nicméně ejlík byl standardní, snad na můj vkus bohatěji chmelený, ale celkem to bylo osvěžující a šlo to. Dokonce jsem po dopití cítil zajímavé, přírodní, leč netradiční doznívání. Možná by stálo i zato, vychutnat si více pohárků.

Najít na seznamu točených piv U oráče kus za trojcifernou cenu už není žádná výjimka.

Přitom se zdá, že má podnik stále klientelu a funguje.

Přeji mnoho zdaru a více točených ležáků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>