Stout z Hobitu

Ne. Toto pivo ještě Qásek nevaří. Nicméně se na pípě U Skákavého poníka objevil Black Cab Stout z londýnského pivovaru Fuller´s.

 

Jak již jsem tady zmiňoval, jedná se o tradiční pivovar, který je, dle mého mínění spíše větší než střední. O jeho velikosti svědčí např. zásobování aerolinek British Airways svým ejlem London´s Pride. Kdykoliv slyším něco o Fullerś, vždy se mi vybaví slůvko „standard“. V pivotéce jsem měl možnost ochutnat jeho IPA nebo ESB. Chuť neurážela, avšak ani ničím zvláštním nepřekvapovala. Podobné je to i s Fullerovým stoutem, který v současné době Pivovarský dům Ostrava nabízí na čepu.

Má analýza dotyčného moku byla stručná a jasná. Že se jedná o stout bylo zřejmé již z prvního doušku. Kdybych nic o výrobci nevěděl, řekl bych,že piji Guinness. Chuť suchá a nekompromisně nahořklá nedávající téměř žádný prostor k degustačním konfabulacím. Tak by měl chutnat irský stout – vedle Guinnessu třeba i Murphy´s nebo Beamish. Stout britský patří do stejné kategorie, mohu však podotknout, že v několika mnou ochutnaných verzích chutnal jemněji a poddajněji. Stout lze zřejmě zjemnit lactobacilem (Milk Stout), ovesnými vločkami (Oatmeal Stout) nebo dokonce ústřicemi (Oyster Stout). Fuller´s jej však nejspíš dělá přímočaře a konzervativně.

Máte-li tedy chuť okusit kus tradiční Anglie či Irska na Přívozské ulici v centru Ostravy, zajděte si na točeného Černého Taxíka přímo k pípě.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Stout z Hobitu

  1. byl jsem na něj – a spokojenost. Sice konzervativní stout, ale i tak díky za něj, protože tento pivní styl se přece jen v Ostravě s výjimkou Guinessu nedá běžně ochutnávat, alespoň čepovaný ne. Pivovarský dům započal chvályhodný trend v čepování zahraničních piv na jedné z pípě, jen tak dál. Ale snad by se ještě daly snadno vylepšit dvě věci: 1.pravidelnější aktualizace webovek s aktuální nabídkou na čepu; 2. Scheider napříště prosím bez citrónku :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>