Summer

Tentokrát to není o letních speciálech. I když vlastně je….

Summer se jmenuje letní výrobek Ostravaru. Avšak se nejedná o Summer Ale. Slovo Summer tady neznamená pouze léto, ale též jméno jakéhosi slavného dostihového koníka. Kůň ve znaku ostravského pivovaru zůstal, zatímco samotné město, zejména po založení čtvrti neřesti Stodolní se prezentuje místo bělouše většinou třemi modrými vykřičníky. Takto byla pivovarem použita i jména koní Rufus a Gavora.

Summer je prý poctivá desítka. Je však čtyřikrát chmelená a je mimo jiné použit i čím dál populárnější americký chmel Citra. Moc bych jej ale v Summerovi nehledal. Mok je samozřejmě čirý, a voní jako normálně spodně kvašené pivo a to bych na první počich možná řekl, že i méně výrazně. Dále je pivo hořké a chmel je v něm standardně cítit. Doznívání slabší, trochu ulpívá hořkost. Jak bych diplomaticky shrnul: Na žízeň dobré. Mnohem více mne upoutal někdejší Gavora (to může být kůň i klisna), kde se snoubila chuť českého (spíše průmyslového) ležáku a bavorského piva pšeničného.

Ostravské speciály žádný degustační zázrak, avšak snahu o umírněnou alternativu je třeba pochválit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>