U Vacků

Minipivovar U Vacků v Chlumci nad Cidlinou jsem poprvé navštívil už krátce po jeho vzniku.

Rozhodl jsem se návštěvu zopakovat, zejména proto, že podnik zahrnuje i penzion, kde jsem hodlal přespat. V Kněžičkách bych řádný nocleh hledal marně.

Restaurace není příliš velká. Spíše taková domácí. Příjemná zahrádka, z níž je přístup na ubikace. Vlastní šenk má asi 20 – 30 míst.

Zahájil jsem desítkou. Český standard. Středně hořká, osvěžující s mírnou chlebovitou dochutí. Slušná byla i 12°. Oproti ležáku z nedalekých Kněžiček mi připadala, že má o něco tmavší barvu a snad i o něco hustší konzistenci.

K jídlu přišla k chuti nakrájená krkovička a pár koleček pikantní uzeniny.

Ve výčepu jsem zpočátku seděl sám, později dorazilo pár důchodců, což byli bývalí spolužáci ze střední školy, kteří prý každoročně na kolech poznávají populární i zapadlejší kouty naší vlasti. Normálně se jich údajně sejde  na akci kolem 15, některý rok se prý sjelo až 25. Tomu nevěřím. Jednak znám dnešní důchodce a pak pochybuji, že jich bylo ve třídě tolik, zejména že dodnes by stěží všichni přežili. Myslím, že říkali, že jsou ročník 1949.

Na závěr jeden 11°ejlík. Sedí se tu dobře. Líbí se mi loga jednotlivých piv, která používají pestrobarevné portréty nejrůznějších žen. Trochu to vypadá jako secese, ale je to ve skutečnosti současné užité umění. Dobrý nápad.

Ipu vynechávám a jdu spát. Zítra mne čekají Podmoky a Všejany. O těchto obcích jsem nikdy předtím neslyšel….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>