V Barunce to není dobré

Porubská Barunka bývala v temných časech fašistického stanného práva oázou točeného piva, dokonce i několika různých značek.

U dveří Barunky vám tenkrát normálně natočili pivo, ačkoliv se teoreticky nesmělo venku ani vypít.

Situace se, alespoň prozatím znormalizovala a porubský pivní bar se změnil z odvážného  disidenta opět v mainstreamového hráče. Bohužel, s mnoha nedostatky z minulosti.

Ačkoliv se v době temna nedalo příliš vybírat, piva z Barunky mi přišla vždy celkem slušně natočená. Minulý pátek jsem však v interiéru onoho podniku měl docela jinou zkušenost. Koníček jakoby zvětralý s pouhými stopovými prvky své charakteristické příchuti. To bylo zejména nedostatkem řízu. Poličský Záviš byl zase nepřístojně teplý. Divím se, že v dobách pokročilých výčepních technologií je ještě něco takového možné. V nabídce byly ještě ejly a ipy od Opice, Ravenu nebo Albrechta. Už jsem však neměl na ně chuť, i když jsem mohl na druhé straně mít typický svrchně kvašený zážitek kdybych měl možnost okusit ona piva v jejich přirozených teplotách.

Potěšila mne jen pivní chuťovka – hranolky posypané čedarem s ostrou omáčkou.

Přestože mi jede z místa bydliště na náměstí Boženy Němcové MHD, další případnou návštěvu si dobře rozmyslím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “V Barunce to není dobré

  1. Co se týče teploty, musím podobné zklamání konstatovat z opakované návštěvy zábřežského Aera. Zdá se mi, že dobře vychlazená je tam jen jejich jedenáctka, což je na restaurační a hotelový pivovar dost s podivem. A rovněž kuchyně je tam dost slabá. Skoro bych řekl, že to jediné, kvůli čemu tam stojí za to jít, je ta jedenáctka a pěkný interiér a exteriér.

    • Mám bohužel podobné zkušenosti. Někdy v létě bývala slušně chlazená Letuška. Kapitán tak jakžtakž, ale ten 12°ležák nebo 13° Examinátor většinou pod bodem teplotní tolerance. Z jídelníčku vyškrtli mé oblíbené vuřty na pivu, ale i tak si tam občas zajdu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>