V Praze jen na skok

Po Kounicích ještě zbývalo otestovat pivo z Hostomic a Šestajovic.

Vlakem jsem dojel na pražský „Masarykáč“ a vydal se hledat Soukenickou ulici.

V lokalitě skoro v centru hlavního města jsem očekával profláknuté značky a pohanské ceny. Proto mne zarazilo, když jsem objevil hospůdku poblíž Náměstí Republiky s logem piva Hrádek ze Slavičína.

Byly dvě odpoledne a podnik zrovna otvíral. Taková malá, útulná knajpička. Během pár minut byla skoro celá plná štamgastů.

Na čepu jsem mimo jiné našel i jednáctku ze Všeradic. Šetřil jsem si stále žízeň, proto jsem si objednal jen malé. Fascinoval mne výběr piv – další tři značky byly přímo ze Slavičína. Lákala mne 14°Ocelot. I ta se docela povedla.

Mohl jsem ještě okusit 15°ipu z Lucky Bastarda a Gose z Voltu, ale měl jsem naspěch.

Zpět na ulici jsem vycházel osvěžený a spokojený, že jsem našel příjemnou provozovnu s výběrem alternativních značek za ceny ještě nižší než v naší Kurník Šopě.

Na ulici v centru Prahy stěží narazíte na domorodce, nakonec jsem však Nálevnu v Soukenické našel.

I tam jsem byl nadšen. Hospůdka maličká – s prostorem u výčepu a vedlejší místností mohla být kapacita něco málo přes 20 míst. Avšak hostomická 10°i 12°jak víno (pivo)! Přitom cena za půllitr něco kolem 40 Kč! Ještě jsou u nás lidové nálevny!

Možná by bylo záhodno zajet si přímo do historického pivovaru v Hostomicích. Snad příště.

Šestajovice je obec, o které, kdyby neměla svůj pivovar, bych vůbec nevěděl. Nějak podobně nevědí místní občané o svém pivovaru. Nakonec jsem zavolal na tel. číslo, které jsem našel na příslušných webových stránkách. Překvapivě se mi zobrazil účastník jako Obecní úřad Máslovice (?) Navzdory tomu, mne však úspěšně navigoval až do cíle.

Šestajovické pivko má jednu zvláštnost, která je odlišuje od okolních značek. Do várky se přidává trocha žitného sladu, která učiní i světlá piva jaksi drsnější. Dávám sice přednost poddajnějším typům, ale v tomto případě mi tento mok připadal velice zajímavý.

Špatná nebyla ani vícesladová, hutná tmavá 15°.

Výlet skončil, je třeba myslet na návrat. Naproti nádraží Praha-Libeň jsem ještě objevil lidovku s kvalitně točeným Krakonošem za 32 Kč.

Nebojte se pivního výletu do Prahy. Nabízí i neočekávané příběhy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>