Veselá je dědina

Zvláště když tam zřídí pivovar.

Tato situace vznikla na Ostravici zhruba před půldruhým rokem. Zatímco do té doby byla obec plná turistů chlemtajících Radegast, dnes pobyt na Ostravici dostává úplně novou dimenzi. S ostravickým pivem se nyní lze setkat poměrně běžně i v Ostravě, avšak určitě je nejlepší vychutnat si jej přímo v místě jeho původu.

V sobotu jsem na Ostravici obstarával hudební produkci a do pivovárku dorazil kolem 16 hodin. Před objektem jsem spatřil davy žíznivých lidí. Většinou cyklistů. Malá venkovní zahrádka se nalézá na rozsáhlé betonové ploše, ale alespoň tam nebývá problém s parkováním. Jeden z majitelů stál uvnitř hospůdky za pípou a téměř nestíhal. Pravil, že je to šílené. Na čepu byla klasická 12, Zbuj, Borůvka, Hořké a 16°Abel Tasman. Začal jsem hrát krátce po 18 hodině. Po několika hodinách se počal podnik zvolna vylidňovat a do 23 hodin zůstaly asi dvě desítky věrných, samozřejmě včetně místního sládka Milana, který měl přání, abych mu zahrál titulní píseň z normalizačního seriálu Přátelé zeleného údolí.

Produkce skončila, pivo se dopíjelo a já měl po asi šesti kusech 14°a 16°dobrou náladu. Pivovar prosperuje, vaří chutné pivo, které mají lidé rádi. O tom svědčí i fakt, že se jen za sobotu prodalo pár set kusů PET lahví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>