Vlci ve výčepu

V pátek večer jsem měl zkoušku s kapelou ve Studénce.

Studénku jako městys příliš rád nemám. Nemá řádné náměstí, od nádraží je do centra daleko a v roce 2008 se tam tragicky zřítil most, za což dodnes nikdo nenese odpovědnost.

Co se však týče piva, není na tom Studénka zase tak špatně. Hned u nádraží točí aspoň Bernarda a v jiné knajpě je k dostání dokonce kopřivnický Polivar. Bohužel tam ukrajinská brigádnice otravuje hosty, jestli mají očkovací průkazy.

V tomto městě však také již pár let úspěšně působí minipivovar Dejf.

Repertoár tohoto malovýrobce je skutečně široký, o čemž svědčí seznam nabízených piv. Povětšinou se jedná o anglosaské svrchně kvašené speciály v mnoha podobách. Nejčastějším druhem je nejspíš americká IPA na různé způsoby.

Ležákovec by mohl ohrnout nos a pomyslet si cosi o nedostatku patriotismu, avšak Dejf  umí udělat i lager tuzemského typu, o čemž jsem měl možnost se před nějakým časem přesvědčit.

Nedávno jsem okusil Dejfovu Cascadian Dark Ipu s fantasmagorickým názvem „Wolves in a Taproom“. Příjemná, aromatická tmavá patnáctka. Opět jsem si potvrdil, že IPA v tmavé formě mi docela chutná. Podle názvu bych usuzoval na použití americké chmelové odrůdy Cascade. Že by singlehop?

Nicméně degustační zážitek celkem slušný. Český občan Dejf ze Studénky vaří sice nejvíce piva americká (australská, britská…), ale činí tak s řemeslným fortelem a léty prověřenými zkušenostmi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>