Zelené není nikdy dost

Po zkušenosti se zelenou složkou jihlavského Krasličáku jsem ochutnal stejnobarevný mok i U Segala. 

Tentokrát bylo zelené pivo z produkce vsetínského Valáška. Opět jsem měl smůlu, neboť má degustace se konala již v pokročilých večerních hodinách s absencí denního světla, přesto se mi kapalina v půllitru zdála o poznání tmavší a sytější barvy než výšezmíněný Krasličák. Dále mne upoutala poněkud komplikovanější vůně. Samotná chuť mi připadala o poznání výraznější a bezesporu zajímavější než tomu bylo u moku jihlavského. Pivo přijatelně husté konzistence s neopomenutelnou bylinnou příchutí. Po nedlouhé analýze jsem detektoval přítomnost máty (nebo alespoň jejího extraktu) a dokonce i lékořice. Vsetínské zelené i přes svou zajímavost nemělo výraznější doznívání a mentolové tóny byly v pivu takřka dominantní. Nostalgicky jsem vzpomněl na dobu mého nezkušeného pivařského mládí kdy jsem podle bolševického hesla „U nás má mládež všude zelenou“ připíjel k litovelské dvanáctce půlky pepermintky a rozhodl jsem se vytvořit si longdrink „magické oko“, přičemž jsem ovšem velkou půlku do piva jednoduše vylil. Tím samozřejmě nevzniklo izolované zelenkavé magické oko v záplavě zlatavé kapaliny, nýbrž se obě složky smíchaly v tekutinu nevábné barvy z níž byl cítit pepermint.

Jedno velikonoční zelené stačilo a bylo nutné jej přerazit Samuraiem od Kocoura.

Pivovar Valášek, který se chlubí, že vaří kontinuálně již od poloviny 17. století si v ochucených pivech libuje. Segal kupř. dlouhodobě nabízí jeho pivo borůvkové. Barevné experimentování je rovněž povšimnutelné. Najde se podnik, který zkapalní všechny barvy duhy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>