Změna ve Ferdinandě

Praktický pohostinský podnik u pražského hl. nádraží doznal jedné zásadní změny.

Do Ferdinandy chodím snad již 15 let. Dobře se tam čeká na vlak a rovněž benešovské pivo mi docela jede. Oceňuji také slušnou kuchyni a rychlou obsluhu.

Do Ferdinandy jsem se vydal i minulý týden. S těžkým kufrem jsem jíž od blízkého parku vyhlížel známé logo. Ale zrada! Na známém místě visí cedule od Lobkowicze. Co se to děje? Uvnitř je vše skoro stejné jako před půl rokem. Kbeliky, hrabě, jídelníček. Jen to pivo je úplně jiné. Na žízeň jeden Klášter. Ten se da vypít. Avšak Vysokochlumecké mi připadá dosti neutrální. Navíc mne neuspokojuje ani teplota.

Dojìm klobásu, dopiji pivo a spechám na vlak. Jsem docela rozladěn. Kam zmizel můj oblíbený lehce nasládlý Ferda? Ani jsem se  raději neptal. Nechtěl jsem vyslechnout další staré pověsti české. Lobkowitz je bohatý čínský podnik a udělal Ferdinandě lepší (nižší) cenu.

Těším se, že si dám Ferdu jinde. Naposledy jsem jej viděl v Bratislavě.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>