Zobak v Ostravě

Po příjemném zjištění, že U sudu točí vratimovského Brabčáka přišla další pozitivní informace. V Mariánkách U Žida prý mají pivo z Bílovce.

Z této ostravské čtvrti jsem se před nedávnem odstěhoval. Přesto vím, kde se šantán U Žida nachází. Je to přímo na zastávce tramvaje č. 3 a 12 směrem na vítkovické Mírové náměstí. Během posledních pár let zřejmě proběhly nějaké změny, neboť Žid zmizel. V jeho původních prostorách se nalézala jiná knajpa a hned vedle nezbytná zástavárna. Byla hospoda zrušena či přejmenována v rámci politické korektnosti nebo je to pouhá náhoda? V lokále točili nezbytný Ostravar a poučili mne, že další hospůdka je hned vedle, ale ta otvírá až v 15.00.

Nebyla to naštěstí pravda a tak jsem navštívil restauraci U Povozníka. Vzpomněl jsem si, že jsem tam zhruba před rokem a půl byl. Měli tam na čepu „Povozníkovu 12°“, což bylo pivo vyrobené v Jihlavě. Nyní na čepu Ostravar, Radegast, Svijany a Litovel. Kde je Zobak? Žádné logo, žádný poutač. Byla to snad jen fáma? Naštěstí mi servírka natočila bíloveckou dvanáctku do značkové sklenice. Ačkoliv bych tomu v oněch končinách skoro nevěřil, pivo bylo slušně chlazené, s přírodním řízem a docela přišlo k chuti. Jak se tam Zobak dostal? Přivezli si jej přímo z Bílovce. Údajně tuto značku čepují úspěšně už od října. Že by se přirozená distribuce alternativní ch pivních značek konečně dala do pohybu?  Posledních pár ostravských (a trutnovských) příkladů tomu bohudík nasvědčuje!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>