Aero slaví 5 let

Uteklo to jako pivo. Je to už celých pět let, co jsem poprvé usedl do restaurace Elmontex, abych otestoval jejich úplně nové 11° pivo Pilot.

Bývalá manželka tenkrát provizorně zaparkovala auto před vjezdem do nedaleké garáže, takže byla naše konzumace proložena hlasitým sporem s jejím rozlíceným majitelem.

Vida. Je to už pět let.

Za tu dobu jsem pivovar Aero mnohokrát navštívil při různých příležitostech. Nejčastějším důvodem však byla pochopitelně ochutnávka místního piva.

Aero si drží svůj relativně vysoký standard. Skoro vždy je na čepu Pilot, polotmavý, spíše do Bavorska laděný 12° Kapitán, 13°Examinátor, medový Čmelák a vždy přibude nějaká ta IPA či jiný speciál.

V létě osvěží lehká 9° Letuška.

V Aeru se též slušně vaří, takže tam někdy chodím i na oběd.

Letošní výročí připadlo na úterý.

Mnozí jubilanti by oslavy odložili na pátek, nebo sobotu, Aero však má v sobě preciznost letecké dopravy, takže se oslavovalo hned zkraje týdne.

Party se konala uvnitř i vně budovy na přilehlé zahrádce. Počasí příliš nespolupracovalo. Po slibném dopoledni začalo asi kolem 16 hodin hustě pršet. Déšť naštěstí netrval dlouho, avšak do konce dne bylo sychravo a zataženo.

Vstupné na akci bylo 555 Kč. V ceně bylo bohaté menu a neomezená konzumace místního piva.

Pro VIP hosty (to jsem byl i já) byly k dispozici i švédské stoly, které na rozdíl od švédských beden poskytují většinou chutnou krmi. Nejvíce mi chutnal růžovoučký rostbeef, nebyly špatné ani masové rolády a tatarák.

Ke slavnému dnu Aero uvařilo speciál – žitnou 14° Ipu Runway.

Pivo výživné, hluboce hořké, důstojné svého poslání.

Interiér restaurace byl plný, venku zásluhou nepříznivého počasí sedělo o poznání méně lidí.

Proto také kulturní vystoupení neměla příliš hodně diváků.

Já jsem přispěchal se svou troškou do sladového šrotovníku v podobě přednášky Pivo a hospody na 6 kontinentech. Obecenstvo nebylo početné, leč pozorné a tak se přednášelo celkem dobře.

Dokonce jsem prodal své úplně poslední tři knížky Hledání ztraceného piva.

Myslím, že nakonec se oslava povedla a ta příští za pět let bude ještě úspěšnější.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>