Exploze v BorsodChem MCHZ

Mariánské Hory jsou celkem příjemná městská čtvrť.

Nicméně značná její část je zdevastována průmyslem.

Důl Šverma již naštěstí nefunguje. Moravské chemické závody, které se dnes nazývají BorodChem MCHZ však jedou naplno.

Minulý týden došlo v chemičce k mohutné explozi, údajně v prostorách výroby etylanilinu. Výsledkem je jeden těžce zraněný zaměstnanec a hmotná škoda, která prý může dosáhnout až částky 10 milionů.

Viník výbuchu není dosud znám, avšak zřejmě se jedná o pochybení, nedbalost či nevyzpytatelnost materiálu.

Poučen minulostí však očekávám do pár let jinačí rozluštění.

Za incident v BorsodChem může supertajný ruský agent V.V. Kakljuš (Černý Kašel), který díky supervýcviku hravě překonal všechny překážky a způsobil dotyčnou havárii. Kakljuš podléhá přímo Putinovi.

Na svých facebookových stránkách a na twitteru se přiznává též k atentátu na Kennedyho, katastrově ve Fukušimě a k tsunami v zimě 2004.

Mezi jeho věrné přátele patří i J.I.Novyčok.

Hypermetaforická aliterace.

Ve skutečnosti mne pouze konsternuje fakt, že Borsodi je též značka maďarského piva.

Paralela mezi výrobou piva a chemickým průmyslem nemusí být náhoda.

Již jsme trochu složili horké hlavy na bobkové listy. Hledáme na našem pivním trhu pozitiva, k čemuž nás motivuje povzbudivá statistika, že na našem území se nalézá už snad více než 500 malých a středních pivovarů.

Nadnárodní společnosti jako je Heineken, SAB Miller nebo Molson Carlsberg se však nevzdávají a stále zaplavují trh svými masově vyprodukovanými výrobky.

Poslední dvě vlády ničí naše pohostinské podniky. Za minulých pár let u nás bylo uzavřeno údajně 1300 hospod. A rozhazovační diletanti stále operují s destruktivními nástroji jako je DPH a spotřební daň, aby byla obyvatelstvu konzumace národního nápoje čím dál víc znepříjemňována, neřku-li přímo znemožněna.

Hanba jim!

Buďme bdělí….

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>