Fór, který zabírá už 45 let

V někdejším satirickém a humoristickém časopise Dikobraz bývala rubrika, která se jmenovala Kýhovýra.

Přinášela části zpráv z dobových periodik, které byly nějakým způsobem nesprávně formulované, zavádějící nebo jiným způsobem podivné. Po citaci byl připojen krátký dovětek autora rubriky.

Třeba v roce 1982 mne v autobuse z HK do Prahy velice rozesmála zpráva o výstavě života a doby Karla IV., která byla údajně doprovázena dobovými fotografiemi. Pod zprávou byl krátký komentář: Foto Bušek z Vilhartic.

Nejvíce mne však pobavila informace o výstavě exotického ptactva z roku 1976, kde byla tato nádherná formulace: „Chovatelé a jejich čtyřnozí kamarádi….“

Pod citací byla ještě douška: „Počkej, Andulko, jen ti přiděláme nožičky“, která však v tomto případě byla naprosto zbytečná.

Tento nechtěný fór u mne zabírá celý život, kdykoliv si na něj vzpomenu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>