Hodná a zlá tramvaj

Mám rád tramvaje. Vždy se s nimi rád projedu.

Včera mne však zneklidnily dvě zprávy. Obě souvisely s tramvajovou dopravou.

V Brně řidič tramvaje na své trase zpozoroval požár domu. Zastavil, vystoupil a pomohl zachránit několik ohrožených seniorů. Poté zase zasedl na své pracoviště a odjel.

Na druhé straně v Praze přejela tramvaj na kolejích ležícího muže.

Takže tento prostředek MHD může sloužit k dopravě potenciálních zachránců na místo neštěstí nebo také jako smrtonosná zbraň.

Asi si oblíbím brněnskou tramvajovou dopravu a v Praze budu poněkud obezřetný.

Ačkoliv v Praze na Spořilově vznikla již docela dávno tenkrát originální provozovna vytvořena uvnitř starého tramvajového vozu. Pivní Tramway byla jednou z prvních hospod u nás s tzv. „třetí pípou!“. Funguje dodnes.

Já osobně jsem už kdysi v 90. letech uvažoval o pivních tramvajích v Ostravě, které by normálně jezdily na svých linkách. Když to jde v Melbourne, proč by to nešlo v mém rodném městě. Měl jsem rovněž plán na podporu Ballingovy metody (stupňovitost piv, dnes Plato nebo EPM). Jednoduše by se v tramvaji č. 10 točila desítka, a v 12 dvanáctka. Na cestě do Zábřehu by si cestující mohli zase dopřávat nějakou tu 11°. Dnes by se v nočních spojích mohla točit silná 18°, která by fungovala i jako šlaftruňk.

Chtěl jsem oslovit DPO, ale představil jsem si nejrůznější hygienické a bezpečnostní problémy. Tak jsem ze svých záměrů ustoupil.

Přesto mám tramvaje rád. I když vím, že mohou být hodné i zlé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>