Pivo a voda

Před pár dny jsem navštívil hospodu Spolek. Netradičně jsem si objednal kávu a jemně perlivou vodu. 0.33 l mne vyšlo na celých 27 korun!

Pivo samotné se bez vody neobejde. Voda se používá k jeho výrobě a v ušlechtilém roztoku se vyskytuje v poměru vysoko nad 90%. V dnešní moderní době se H2O zneužívá i ve zločinné metodě HGB. Přesto pivo je považováno za naprosto svébytný nápoj.

Za 30 let nám zdrahla kohoutková voda více než o 8000%. Vodárny nám už nepatří a jestli Francouz nebo Španěl zaškrtí ventil, zdechneme žízní. Jak prozíravá politika našich demokratických vlád! Do módy přišla voda balená a dnes se na trhu objevují snad stovky různých druhů a značek. Ani tady není cena nejnižší.

Účtovat si za třetinku Matonnky skoro 30 Kč je lumpárna. Avšak tato se váže na ještě nebezpečnější mechanismus. Abstinenční a regulační hlasy volají čím dál hlasitěji:

„Vždyť to alkoholické pivo je levnější než minerální voda! A toto naši populaci vede k alkoholismu!“

Cílem těchto cílených kampaní samozřejmě není vodu zlevnit nebo dokonce naše vodní zdroje opětovně vyvlastnit, nýbrž zdražit právě pivo. Už tak se zvyšuje cena výchozích surovin a pohyblivá spotřební daň je dalším spolehlivým nástrojem ke zdražování našeho národního nápoje. Zvýšením spotřební daně dojde samozřejmě k direktivnímu a centrálnímu zdražení piva a všemocný a svatý trh si může tak maximálně bouchnout sáčkem.

Tyto počiny mi pochopitelně nápadně připomínají „úpravu cen nápojů“, kterou jsem si zažil 15. října 1984. Ať už komunisté nebo „liberální demokraté“ – jejich metody jsou prakticky stejné a výsledky podobně žalostné. Jestliže zůstane drahá voda a navíc se zdraží pivo, český národ stejně chlastat nepřestane a bude následovat historický příklad sv. Václava a určitě ne věčného pámbíčkářsko – abstinenčního kverulanta sv. Vojtěcha.

Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>