Pivo proti dokladu

Hospody už pomalu vylézají z ilegality a řádné zahrádky již před mnoha dny zahájily plný provoz.

Vývoj pandemické situace probíhá podle očekávání. Naše země se úspěšně promořuje a oficiální čísla „nakažených“ celkem rychle klesají. Chystá se návrat do „normálu“, který zatím jako normální normál normálně nevypadá.

Při posledních aktualizacích jsem se vrátil do dob mých studentských let. Ačkoliv jsem od svých 15 let protiprávně u sebe nenosil Občanský Průkaz – s úderem mých osmnáctin se stal mou neoddělitelnou součástí. Díky mému mladistvému vzhledu byla má úspěšnost v neplnoletosti objednat si v hospodě pivo poměrně nízká. Měl jsem naštěstí v záloze pár podniků, kde na perlustraci nehleděli, avšak mohl se jen změnit obsluhující personál a pokus o pivo skončil neúspěchem. Od svých 18 let však na mne nedůvěřiví hostinští neměli metr. Navzdory tomu, že jsem mohl svobodně popíjet, příležitostné legitimování mne obtěžovalo. Naposledy jsem byl takto perlustrován v jednom baru na Aljašce v roce 2002 (40 let).

A nyní naše fašistická vláda chce zavést obdobnou praxi pro občany bez rozdílu věku. Antigenní testy na přítomnost Covidu 19 by měly být vyžadovány jak v restauracích, tak hotelech, divadlech nebo u kadeřníka.

Je až obdivuhodné, kterak si chtějí vládnoucí mafiáni pojistit své kšefty. Když byly levné nebo dokonce samodělné roušky befelem nahrazeny drahými a škodlivými respirátory naplnilo to Prymulovi a jiným podnikavcům kapsy zřejmě jen zčásti. Je tedy třeba dostat do oběhu další komoditu -  testy. Jejich cena sice klesá a i jejich provedení již není tak brutálním zásahem do lidského organismu, v principu jsou však otravné, pokořující a protiprávní. Nejprve se testovalo jen ve větších podnicích, dnes skoro všude.

Pomiňme spolehlivost těchto testů, stejně jako fakt, že patogen dotyčného viru nebyl v souladu s Kochovým postulátem řádně izolován a že probíhá jen málo pitev zemřelých „s covidem“. Je to jen další z řady znepříjemňování našich životů, která trvají už 14 měsíců!

Podívejme se však na celou věc s praktického hlediska. Národ je již značně unaven z nepřetržitých strašení, vyhrožování a buzerací. Hadry na hubě v exteriérech od března (hlavně v závislosti na počasí)nosí jen ti největší kovidofilové a není ani velký problém napít se dobrého moku. Také jsem si NIKDY nevšiml, že by na ulicích či v parcích chodili jen zahadrovaní lidé v předpisových dvojicích.

Kousek od mého současného bydliště se objevil stánek, kde nabízejí bezplatně antigenní testy ze slin do deseti minut. Tak se mohu testnout a pak zamířit přímo k Segalovi na Trolla. Takhle by to však být nemělo. Jestli se národ rozhodne hrát opět vládní a hygienickou hru na nebezpečnou pandemii, umožní zločincům a vlastizrádcům vymýšlet další pakárny. Proto si už teď dělám obrázek, kterak na tato PROTIPRÁVNÍ a PROTIZÁKONNÁ omezování podnikání reagují s předstihem přímo hospodští. Zatím se všichni vyjádřili, že na toto budou kašlat. Hosta bez testu nemohou přitom ze zahrádky vyhodit, ale nemusí ho obsloužit. Podniky plné posedávajících lidí bez konzumace by nevymyslel ani Jaroslav Hašek v době své největší invence.

Takže v pondělí oficiálně na zahrádce. Doufám, že výčepníci patřičně rozšíří sortiment a bude nám přát počasí.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>