Pivovod je realita

Sen všech prozíravých pivařů aby byl vybudován pivovod se částečně splnil v Belgii.

Rodinný pivovar ve městě  Bruges funguje už 160 Let. Již vsak několik let řešil nově vzniklý problem. Podnik otevřel novou lahvarnu a nastal velký problém s kamionovou dopravou, tedy jak dopravit pivo po rušných ulicích města z bodu P (pivovar) do bodu L ( lahvárna). Nakonec zvítězil projekt pivního potrubí.

Celý pivovod je dlouhý přes tři kilometry a vede většinou pod zemí. Má kapacitu 4000 litrů za hodinu. Projekt se setkal s pochopením, ba přímo nadšením veřejnosti a mnozí občané nabízeli bezplatné užití svých pozemků s jedinou podmínkou. Že bude pro jejich potřebu zřízena výčepní stanice. Podle slov majitele pivovaru potrubí je stoprocentně zajištěno proti navrtávání, takže prý černý odběr piva není možný. Uvidíme.

Náklady na vybudování pivovodu dosahují 4,5 milionů EUR a vedení pivovaru oslovilo i potenciální sponzory, v tomto případě majitele lokálních hospod. Do teď se podařilo takhle nasbírat skoro 12000 EUR a pivovar slibuje splácet v naturálích.

Zahájení provozu pivovodu je plánováno na příští rok a jedná se bezesporu o mílník v pivní dopravě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>