To je pivo, napsala….

Příběhy detektivně nadané spisovatelky Jessiky Fletcher běží na ČT už několik let. Seriál byl natočen mezi lety 1984 a 1996, přesto se některé díly u nás vysílají už potřetí.

Většina epizod podléhá konstruktivnímu klišé. Kampaní Fletcherová přicestuje, tam se stane vražda, jejíhož viníka sama důvtipně vypátrá. Asi polovina všech případů se odehrává v její domovské vesničce Cabot Cove.

Je neuvěřitelné, že se v poklidné vesničce ve státě Maine stane tolik brutálních vražd. Avšak mne, často více než kriminální zápletky zajímá dotyčný místopis. V Nové Anglii jsem byl a tak si často při vysílání opakuji své geografické a pivní znalosti.

Zřejmě nejbližším okresním městem je Portland. Není to ten v Oregonu, ve kterém je snad 60 minipivovarů, avšak i v tom mainském kvalitní truňk není těžké najít. Blízko přístavu stojí nevzhledná kostka – budova městského pivovaru vybudovaného počátkem 80. let, který se jmenuje Shipyard .Vaří až neskutečně široký sortiment piv. Nejvíce jsem si pochutnal na jeho vkusných ejlech.

V Portlandu také stojí Alehouse, kde každou neděli prodávají všechna točená piva (a že jich tam mají) za lidových 2.25 USD.

Krajským městem je v tomto případě asi Boston. V historii se tam pil spíše čaj (Boston Tea Party), avšak hned v přístavu se tam nachází pivovarská hospoda Harpoon, kde každý všední den pořádali pivní přednášku s degustací. Rovněž skvělé značky.

Kousek od Cabot Cove leží známá turistická past Bar Harbour. Je tam nuda, ale já jsem tam jednou objevil bar se skvělým točeným pivem Lone Trail, které pocházelo z nedalekého Vermontu.

Pamatuji si, že v roce 2007 v New England byl problém s telefonováním do Evropy, ale pivo tam skoro všude měli skvělé. Jen mne trochu mrzí, že jsem neochutnal tamní specialitu – speciálně připraveného humra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>