V Myslivně nadále Medojed

Včerejší jarní počasí mne motivovalo k výletu do přírody.

Nejbližší souvislejší přírodu v Ostravě můžeme najít mezi Porubou a Krásným Polem. A tam kousek od rozlehlých polí stojí tradiční hospůdka Myslivna.

Poprvé jsem tam byl se školním výletem v roce 1971 a pamatuji si, že se mi tam rozvázala tkanička a já při zavazování zaklel, čímž jsem porušil v mém Modrém životě kolonku „slušná mluva“.

Jelikož je dotyčný ostravský obvod od mého bydliště přece jen trochu vzdálený, Myslivnu jsem nenavštěvoval nikterak pravidelně. Avšak asi před rokem jsem zjistil, že tam mívají na čepu hned několik druhů Trolla a také krpolského Medojeda.

Když jsem kolem půl druhé přišel k pohostinskému stavení, bylo samozřejmě beznadějně zavřeno. Ale po chvíli se začalo kolem něco dít. A skutečně! Ve 14 hodin už se otvíralo okénko. 3 druhy točeného piva, z nichž byl pochopitelně jasným favoritem Medojed. Nejbližší stoly byly sice uzavřeny lepící páskou, avšak areál nabízí i dřevěné lavice dále od hospody. Skoro ideální stav. Navíc i ten Medojed chutnal.

Čepuje se do plastových pohárků s logem Myslivny i rokem jejího založení 1939. To tady přišel Hitler. Dnes je tu Babiš se svou smečkou. Nádoba je zatížena 50 Kč zálohou.

Je zajímavé, jak člověk ještě více než před rokem považoval některé běžné věci za úplně samozřejmé…..

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>