Zrušený Oktoberfest

Již letos v dubnu vyhlásily německé úřady, že letošní mega svátky piva se nekonají.

Přetrhla se tak celých 72 let dlouhá tradice těchto akcí, které se s přestávkami pořádají již od roku 1810.

I přes absenci dotyčného festivalu, mnohé tradiční pivovary ten pravý oktoberfestový mok uvařily.

Dokonce jsem se s těmito speciály setkal v ostravské hospodě. Na čepu v Kurníku byly hned dvě oktoberfestové značky. Löwenbraü uváděl stupňovitost 13,7°, čili taková slabší 14°. Když jsem kolem uviděl, jak dva fanoušci tupláků se svými nádobami neodborně zápasí, uvažoval jsem také o litru. Plocha poháru by měla být opřena o zápěstí, aby poměrně těžký předmět bylo možno lépe ovládat. Nakonec jsem se však spokojil s půllitrem.

Löwenbräu je bavorský průmyslový pivovar a podle toho i chutná jeho pivo. Trochu nasládlé s lehkou kváskovou, ale místy až květinovou vůní. Není to nějak obzvlášť nepříjemné, ale po krátkém čase se ona docela obligátní příchuť změní v otravnou. Toto pivo se nakonec pít dá a člověk má aspoň pocit, že se alespoň virtuálně ocitl na pověstné mnichovské louce.

Bavoský oktoberfestový vzorek jsem nakonec zapil poctivou Chotěboří. Kdyby takovéto pivečko točili na Theresiawiese, určitě bych cestu na příští fesťák zvažoval. Oba naše národy umějí uvařit výborný mok, ale Češi jsou v tom prokazatelně lepší.

Na závěr jsem okusil ještě Bad Flash kyselák s rybízem a růžovým pepřem. Ale to už je poněkud z jiného soudku…..

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>