40 let B CH Š

Už je to tady! Před více než 40 lety v ostravských Komenského sadech se sešlo pár spolužáků u lahváče onehdy chutné nošovické 10°. Společně konstatovali, že tehdejší čtvrtá příčka pro ČSSRv celosvětové soutěži o nejpivnější zemi je tragédie a že je třeba pro to něco udělat.

Tak vznikla všeobecně prospěšná organizace Bratrstvo Chmelové Šišky, jehož členové se zavázali, že pro lepší umístění v tomto prestižním žebříčku vypijí každý den minimálně 2 piva čs. výroby. Později byla tahle skromná laťka zvednuta na čtyři.

Pragmaticky jsem se zvolil doživotním předsedou, existovalo pár místopředsedů, zástupců a jednatelů. Nechyběl ani revizor (R. Pastrňák).

B CH Š procházelo během let různými vývojovými stádii. Chvíli dokonce fungovalo jako oficiální nadace. Asi největším jejím úspěchem bylo osobní setkání našich funkcionářů s úředníky britské organizace CAMRA přímo v jejím sídle v St. Albans UK.

Pokusy o vedení statistiky o členské základně selhaly a tak se B CH Š stala po několika dekádách své existence spíše otevřeným a zčásti i recesním klubem, jehož protagonisté se později scházeli spíše sporadicky a neorganizovaně.

Nicméně v den státního svátku 28.10.2022 od 17 hodin proběhne v Ostravě v klubu Hudební Bazar oficiální oslava 40 výročí založení B CH Š.

Program:

Oficiální zahájení

Spářka

Spářka

Kolem 20 hodin vystoupení souboru Empty Pipen s jeho novým pivním repertoárem

Spářka

Vítáni jsou jak členové z kterékoliv doby i laická veřejnost.

Pivu Zdar!!!